DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Navštívili jsme

 Navštívili jsme

10.5.2014 - Neoficiální závody v coursingu 

Závody se konaly kousek od Zahradiště v malebném prostředí rekreačního střediska U jezera. (http://www.zahradiste.cz/). Běhalo se na malém prostoru mezi chatkami takže trasa byla dosti točitá. Celý závod se skládal ze tří běhů, 2 samostatné a 1 párový.

1.     Běh

Airinka šla na start až v druhé polovině startovního pole a před ní šla většina borderek a jiných plemen. Na startu jí rozhodil fotící páníček takže start se moc nepovedl a místo za střapečkem se rozběhla za ním. Rychle se ale chytla a vystartovala správným směrem. Tak rychlé zrychlení ovšem nečekala paní u navijáku takže Airinka střapec během pár minut chytla a musela zase na start. Další start už se chytla hned, ale jakmile začal střapeček kličkovat Airinka ho ztratila. Na rovince se zase chytla a doběhla do cíle kde se krásně a s vášní zakousla.

2.     Běh  

Na start se šlo ve stejném pořadí a trasa se taky moc nezměnila jen se běželo naopak, na začátku byla delší rovinka takže Airnka mohla ukázat svoji plnou rychlost. Pak ale střapeček začal kličkovat a Aida ho opět ztratila. Na konci se zase chytla a krásně doběhla.

3.     Běh

Třetí běh byl párový. Běžela se naštěstí jen rovinka, takže Aida se mohla naplno rozběhnut. Byly jsme dány do páru s Jag teriérem. Už v první polovině bylo jasné, že Airinka zvítězí, v druhé polovině si ale uvědomila, že neběží sama a začala se ohlížet, kdo to za ní běží, vypadla ze soustředění a začala zpomalovat. Těsně před cílem vypadla z trasy úplně. 

Co říci na závěr ? Tento závod mě jen utvrdil v tom, že Airinka se honby za střapečkem jen tak nevzdá a i rozhodčí chválila její rychlost a zákus s tím, že až si zvykne, že nemusí běhat jen sama a střapec umí i kličkovat bude z ní coursingový šampion. 


22.2 - 23.2.2014 - MVP DUOCACIB Brno

Příjemně strávený víkend s pinčíky smiley. Oba dny se sešlo 8 pinčů z toho 5 červených a 3 černoušci (černí s pálením). 

Sobota:

 V sobotu posuzoval velice přísný a pinčaři obávaný rozhodčí pan Adlt. Konkurence byla veliká, ale přes to všechno jsme se s Airinkou neztratily a vyhrály yes. Posudek v podsekci výstavy.

Po výstavě se za námi přišla podívat Aura a nutno podotknout, že vyrostla do krásy, no posuďte samiwink zleva Aura, Airin, Safira.

Neděle: 

V neděli se sešla stejná banda, takže ačkoliv před námi bylo opět hodně psů, čekání rychle uteklo smiley. Airince se dařilo. Jak ? To se dozvíte v podsekci výstavy. Po výstavě se šli všichni pinčíci vyfotit ven na sluníčko. Zleva Carice Bel faaro, Eliot od Čtyř bříz, Amon Re ALCa Red § Wal, Dextr Otavský koník, Allegro ALCa Red § Wal a Safča s Airinkou.

.

Co říct na závěr ? Víkedn byl moc podařený a pevně doufám, že jsme se v takto početné pinčí společnosti neviděli naposledy a někdy brzy se opět potkáme smiley


30.6.2013 - MVP INTERCANIS Brno (Airinka)

Příjemný den s vyšťavenou Airinkou. Tahle výstava byla v ohrožení, protože jsme se někde venku nachladila a dostala jsem pořádný kašel. Naštěstí sem to do pátku vyležela tekže se v neděli ráno mohlo vyrazit směr Brno. Před námi bylo asi sedm plemen z čehož většina knírači (malí, střední, velcí). Rozhodčí se s tím ale nepáral, takže jsme přišli na řadu už kolem půl 1. AIrinka se rozhodla, že se předvádět nebude (vypadala, že usne za chůze) a rozhodčí nám taky nic neusnadnil... Zaměřil se na chyby a vůbec si nevšímal celkového dojmu psa. Po výstavě jsme se sešli s Týnou a Aurou kde jsme došli k překvapivému zjíštění, Airinka (nejmenší štěndo z vrhu) má robustnější kostru, než Aura což byl odmala kus feny smiley. Holky se vyběhaly a vyřádily samozřejmě se taky fotilo (fotky dodám).


19.4 - 21.4.2013 - Víkend s pinčem (Airinka, Safirka)

Suprová akcička, kterou zorganizovala Terka od naše příbuzného Dobbyho (extra happy harmony star). Sešlo se zde asi kolem 15 psů, z toho  dva "nepinči" (fena malinoje a kříženec německého pinčeXněmecký ovčák) a dva trpasličí pinčové.

Sobota byla ve znamení sportovní kynologie. Holky si vyzkoušely stopy, speciální pachové práce, nechyběl ani trénink poslušnosti a nakonec super sranda závodlaugh . Počasí se bohužel moc nevyvedlo, celý den byla zima a poprchávalo. Přestože tohle počasí pinčové přímo nemusí, holkám šlo všechno moc dobře a byly moc chváleny. V závodě se nám taky moc dařilo a přestože bylo pinčů opravdu hodně, Safirka obsadila 1. místo yes ( Airinku zdržely poztrácené mlsíky). Všichni pinčíci byli opravdu šikovní, gratulujeme všem. Večer jsem se ještě byla projít s Kačkou a Samíkem, psiska se krásně vyběhala, my pokecaly, super konec pěkného i když sychravého dne.

V neděli byl na programu coursing. Byla jsem na to hodně zvědavá (chtěla bych si s Airinkou udělat minimálně licenci). Počasí se oproti včerejšku zlepšilo a dokonce se ukázalo i sluníčko cool. Safča už si coursing jednou vyzkoušela (v roce 2008 na pochodu pro psy Kralupská ťapka) a moc ji to bavilo. Proto jsem byla celkem překvapená, když po prvním běhu ( kdy zjístila, že je to "jen" střapeček) ztratila zájem a běžela jen, když jsme jí do něj navázali mlsík. Zato Airinka se vyznamenala - hned věděla k čemu střapeček je a běhala jak šílená. Dokonce se i zakusovala což je obvykle věc, která se musí trénovat. Určitě s ní tedy budu pokračovat a kdo ví, možná zkusíme i nějaký ten závod wink.

Penzion na celnici, naše super ubytování

Safirka

Airinka

Můj malí kulturista

Srovnání pes-fena. Celkem velký rozdíl... Sam 20 kg, Airinka 13 kg cheeky

Další "náš" příbuzný Enricco ricky harmony star

 

Cage

Dobby a Joui

Joui

jeden z "nepinčů" kříženec Filípek

další "nepinč" fenka malinojse Chilly

Trpasličí pinčík 

sranda závod - Airinka

medaile nám sluší... Sam 3. místo, Safča 1. místo a Airinka předposlení

Slibované fotky z coursingu

Airinčino natšení bylo zjevné

 

Safčiny brzdyyyyyy laugh

že by mlsek ?

 

 

 

 


31.3.2013 - Mezinárodní výstava psů (Airin)

Normální lidé dnes barvili vejce nebo pletli pomlázky, jen my a pár dalších šílenců vyrazilo na výstavu... Cesta byla dosti dramatická, zaspali jsme (zatracenej posun času angry ). Navíc už od rána sněžilo, takže jsem rodiče musela přesvědčovat, abychom opravdu jeli. Cesta byla hrozná, skoro jsme nevyjeli kopec u Štěměch cheeky. Dorazili jsme doslova za minutu dvanáct blush pinčové šli hned jako první a před náma byla jen černá fena, která navíc (zřejmě kvůli počasí) nedorazila. Na tuto výstavu jsme nebrali Safču, protože dohárává a psi by z ní šíleli. Jak jsme dopadly se dozvíte v podsekci výstavy.

dlouhé čekání na odpolední soutěže cheeky na cestě zpátky - taťka nezapomněl...

 


 

2.-3.2.2013 - Mezinárodní výstava psů DUO CACIB Brno (Airin)

Na tuto výstavu jsem se přihlásila, aby Airinka nasbírala nějaké zkušenosti a počítala jsem, že bychom si tady mohly udělat junior šampiona. První den (sobota) před námi bylo asi 40 psů a sešlo se asi 7 pinčů ( 2 černí, 4 červení) z toho 2 z Ruska. V kruhu byl naprostý chaos, nikdo nevěděl, co má a o co se právě běží. Na to, že to byla mezinárodní výstava...no (jak Ai dopadla se dozvíte v podsekci výstavy). V neděli už byla organizace lepší a atmosféra byla uvolněnější, situace v kruhu byla o hodně přehlednější - i když… dát ruské černé feně BOBa ještě před nastoupením červených pinčů ?! Kompletní výsledky pro oba dny najdete zde http://www.duocacib.cz/vysledky/826. A jak to dopadlo s tím Junior šampionem ? MÁME HO DOMA. Po pouhopouhých třech návštěvách ve třídě mladých a s odstupem jednoho měsíce. AIRINKA SPLNILA PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ JUNIOR ŠAMPIONA ČR.

bez Safči to prostě nejde

 


6.1.2013 - Hanácká národní výstava psů Brno (Airin, Aura) -

Naše zlatíčka se poprvé předvedla ve třídě mladých a obě dvě mi udělala obrovskou radost heart . S mamkou jsme se těšily hlavně na to, že zase uvidíme Auru, kterou jsme od září viděli jen na fotkách. Přijeli jsme kolem 8 hod. takže jsme měli dost času najít si u kruhu místo a porozhlédnout se kolem. Celkem před námi bylo kolem 40 psů ( většina byli boxeři), takže bylo dost času na povídaní a holky se taky pěkně vyběhaly venku. Pinčové se sešli jen 4, a to všechno  červené feny ( Airin, Aura, Calypso Čertovo kopýtko a Carice Bell Faaro). Airinka mě po minulé „halovce“ příjemně překvapila a předváděla se skoro sama yes , pan rozhodčí ji vytkl jen to, že má méně vyvinutý hrudník, což odpovídá jejímu věku  (je pochopitelné, že nebude mít postavu jako dospělé feny). Na odpolední soutěže jsme kvůli únavě nečekali a kolem půl 2 vyjeli směrem domů. Foto dodám.

čekaní :P

ňuníci

      Náše princeznička Safirka

poklusem klus wink

Airinka heart

Auruška kiss ( V2 )

 

Na konci dne aneb když někomu hrabe devil


29.-30.9.2012 - Výstavní víkend Brno (Airin, Safira, Aura) - Asi nikdy jsem tolik nelitovala, že jsem se přihlásila na nějakou výstavu. Týden před výstavou chytly holky nějakou virózu a začaly nám průjmovat (nejdřív Airina a pak i Safirka, která skončila na kapačkách). Obě během nemoci shodily kolem jednoho kila. Ve výstavní kondici nebyla tedy ani jedna. Přes to všechno mě holky moc potěšily. Airin byla se sestřičkou Aurou přihlášená do dorostu a obě si odnesly VN ( Airinčin posudek najdete v podsekci Výstavy), Aura už je ostřílená - tohle byla její třetí vystava a může se pyšnit už třemi VN, gratulujeme. Safirka na tom byla s kondicí o poznání hůř (jěště v pondělí byla na kapačkách), navíc p. rozhodčí se více líbily ty robustnější typy pinčů a Safirce dala VD (posudek v podsekci Výstavy). Celou výstavu vyhrál jak jinak než Safirčin synovec Emerson Sam Harmony Star. Obrovská gratulace Samíkovi. Po výstavě jsme se šly ještě s Kačkou a Týnou projít, a postupně se přidali skoro všichni červení pinčové laugh. Takže šlo cca 10 pinčů a osm lidí, psi se úžasně vylítali a vyřádili a mohlo se jet domů. Holky "vytuhly" už v autě, ale když se další den brzo ráno odjíždělo opět směr Brno, byly už zase natěšené a připravené na cestu. V neděli se vystavovala už jen Airinka a odnesla si opět VN1. Jako obvykle celou výstavu s přehledem vyhrál Samík - šikulka jedna yes.