DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Aktivity

Aktivity

S pinčem můžete dělat téměř cokoliv. Důležitá je společná radost, zážitky a dobrá motivace.

Agility

Agility je pro pinče dobrým sportem. Díky své temperamentní povaze, rychlosti a inteligenci v něm může opravdu vynikat. Ovšem ne každého pinče to baví a i nadšený pinčí agiliťák se občas může seknout a dělat, že agility vůbec nezná a překážky vidí poprvé. Jako u každého sportu i tady platí, radost a zážitek před umístěním a poháry.  

 

 

 

 

 

 

Coursing

Pro pinče podle mého velmi vhodný sport. Především díky jeho loveckému pudu. Ovšem pinč díky své inteligenci velmi rychle pozná, že to "co běží" není zajíček, ale nějaký "kus plastu". A je jen na něm jestli za "tou věcí" bude chtít běhat nebo ne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslušnost

Poslušnost (alespoň tu základní) by měl umět každý pes a ani pinč není vyjímkou... Co se týče sportovní kynologie. Dokážu si představit pinče co má x zkoušek z výkonu a poslouchá na 99% (100% to u pinče nikdy nebude, není to stroj, je to pes s velkým P) ovšem jde to jen s obrovskou dávkou trpělivosti, dobře srovnanou motivací a s tím, že to baví obě strany.  

 

 

 

Co je podle mě ideální sport pro pinče ? Podle mě je to dogdancing učený formou shapingu (pozitivní motivace). Při tomto sportu pinč rozvíjí a naplno využívá svoji inteligenci a "odčerpá" i svoji energii. Když je špatné počasí (prší) lehce to nahradí procházku. Bohužel nemám žádné fotky Airin při tomto "sportu", pokusím se co nejdřív nějaké dodat.